03/01/2015

21. Czytelnicze postanowienia noworoczne

Książkowe i blogowe. Wszystko, co chcę poprawić w sobie i sposobie życia; kontynuować hobby i znaleźć nowe; robić czegoś więcej, a czegoś mniej. Czyli ogólnie o liście rzeczy, którymi aktualnie jestem super podekscytowana i obiecuję sobie przestrzegać, a tak naprawdę za parę tygodni mi się znudzi lub o nich zapomnę.

1. Więcej czytać
Aż wstyd się do tego przyznać, ale moje zeszłoroczne postanowienie, żeby przeczytać 25 książek w ciągu roku nie zostało osiągnięte (udało mi się przeczytać ich tylko 12). Dobrze wiem, że 25 (czyli mniej więcej dwie książki miesięcznie) to nie ogromne postanowienie, ale dla kogoś, kto studiuje i pracuje jest to liczba (mam nadzieję!) do osiągnięcia. 

2. Kupować mniej książek
Moja półka z jeszcze nie przeczytanymi książkami jest ogromna, stąd to postanowienie. Chcę przeczytać to, co już posiadam, zamiast ciągle kupować nowe pozycje. Jedynym wyjątkiem od reguły będzie sytuacja, kiedy skończyłam tom pierwszy (lub kolejny) jakiejś sagi, trylogii, itp. i potrzebuję kontynuacji. Poza tym, kupowanie książek tylko od święta (dosłownie!).

3. Pisać więcej recenzji
Czytanie to moja pasja, a pasją się trzeba dzielić. Znam tyle wspaniałych książek, o których chciałabym podyskutować ze znajomymi, ale problem jest taki, że nikt inny ich nie zna, nikt inny nie czytał. Trzeba to zmienić, a najlepszym sposobem na zainteresowanie innych osób swoimi pasjami, to o nich opowiedzieć.

4. Czytać więcej książek z różnorodnych gatunków
Jestem leniwa i nie lubię się wysilać. A przez jakiś czas, gdy ktoś wspominał mi o klasykach, myślałam, że to znaczy nuda i ciężki język. Przekonałam się, że wcale tak nie jest i chciałabym kontynuować moją przygodę z literaturą klasyczną, ale także chcę wypróbować biografie i więcej kryminałów.

5. Zmniejszyć moją listę książek do przeczytania
To chcę przeczytać, bo wszyscy mi polecają; to chcę przeczytać, bo tego autora jeszcze nie wypróbowałam; to chcę przeczytać, bo ma śliczną okładkę. Tak, trzeba coś z tym zrobić. Przeczytać, co warto, resztę usunąć  z listy i skupić się na najciekawszych pozycjach.

A Wy macie jakieś postanowienia noworoczne dotyczące czytania, książek lub blogowania?

6 comments:

 1. Kupować mniej książek... to i moje postanowienie, mam z tym spory problem. Półka pęka od nieprzeczytanych książek. Życzę spełnienia zamierzonych celów.
  Najwspanialszych chwil w nowym roku ;]
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to już jest. Jak się kocha książki i czytanie, to nie można się zadowolić ich małą kolekcją! Ale naprawdę będę się w tym roku ograniczać i Tobie również życzę powodzenia ;)
   Pozdrawiam!

   Delete
 2. Też mam mnóstwo książek na półce, których jeszcze nie przeczytałam, a mimo to kupuję nowe, ale lubię to :D

  Powodzenia w osiąganiu swoich celów :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jasne, kto tego nie lubi :D Ale stwierdziłam, że w tym roku trzeba się jednak troszkę ograniczyć bo mi brakuje miejsca na kolejne książki ;)
   Dziękuję i wzajemnie!

   Delete
 3. Ja po cichu postanawiam przeczytać 100 książek w tym roku :D Mam nadzieję, że mi się uda ;p Powodzenia w Twoich postanowieniach :) Też muszę zacząć mniej kupować ;p

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wow, to dość poważne postanowienie, w takim razie powodzenia życzę!
   Pozdrawiam

   Delete