15/11/2015

30. Liebster Awards cz. 2


Ok, trochę się opuściłam. Powody były różne: studia, praca i na dodatek zachciało mi się wrócić do pisania blogowych opowiadań. Założyłam więc drugiego bloga i zaczęłam publikować jakieś tam amatorskie opowiastki z gatunku urban fantasy. Jakby ktoś był zainteresowany zapraszam do zerknięcia na Griffinowy Projekt. No a potem wysłałam opowiadanie na konkurs organizowany przez Recenzowisko Blogów i tym sposobem dostałam się do projektu Napiszmy Własną Książkę, gdzie w kilka osób piszemy jedno opowiadanie. Projekt dopiero się rozkręca, ale jestem dobrych myśli i mam nadzieję, że coś ciekawego z tego wyjdzie. Anyway, powrót na bloga zacznę od nadrobienia pytań z Liebster Blog Award.


Nominacja od Pawła:

1. Jaka ekranizacja książki najbardziej przypadła ci do gustu?
Zazwyczaj jestem zdania, że książka lepsza od filmu, ale tak nie było w przypadku takich filmów, jak Charlie, Harry Potter i Więzień Azkabanu, lub Władca Pierścieni - Dwie Wieże.

2. Gdzie najbardziej lubisz czytać?
W łóżku, z kubkiem herbaty i czymś do przekąszenia pod ręką.

3. Jaka jest Twoja ulubiona piosenka?
Pytanie niemożliwe do odpowiedzenia! Nawet jednego gatunku muzyki nie mam ulubionego a co dopiero piosenki.

4. Jak motywujesz się do działania?
Poprzez wyobrażenia sobie najgorszych konsekwencji, jeśli się w końcu za siebie nie wezmę.

5. Jaka jest twoja ulubiona bajka z dzieciństwa.
Kilka  z nich to Mój Mały Kucyk, Tom i Jerry - Wielka Ucieczka, Dzielny Mały Toster - oglądałam je na wideo non stop.

6. Możesz przenieść się w dowolne miejsce na Ziemi, gdzie się przenosisz?
Gdzieś, gdzie jest ciepło i mogę się zrelaksować przez kilka tygodni z walizką książek do nadrobienia i serialami do obejrzenia.

7. Wymień swoje 3 ulubione filmy.
Tak, jak z piosenką, nie bardzo się da, bo to zbyt ogólne pytanie. Lubię dobre filmy psychologiczne, trzymające w napięciu thrillery i kiepskie filmy akcji.

8. Jaka była twoja ulubiona lektura szkolna?
Lubiłam Szatana z 7 Klasy, Hobbita i mity Parandowskiego.

9. Z jaką popularną osobą chciałabyś się spotkać?
Pewnie z autorem jakiejś ulubionej książki, a może z obsadą serialu Gra o Tron?

10. Jakie 3 blogi regularnie czytasz.
Czytam/zaglądam na wiele blogów. Lubię te z recenzjami i te z opowiadaniami, ale nie mam konkretnych blogów, na które regularnie wchodzę, bo zerkam tam, gdzie mnie akurat pociągnie.

11. Jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?
Od czytania fanfiction na podstawie serii o Harrym Potterze. Gdy się czekało na wydanie piątej, szóstej i siódmej części czytało się blogi osób, które tworzyły własne kontynuacje. A potem zachciało mi się pisać własne opowiadania. No a teraz na dodatek jeszcze recenzuję.

Nominacja od Bohaterki Realnej:

1. Gdybyś mogła spędzić jeden dzień z jakimś pisarzem lub pisarką, kto by to był i dlaczego?
Ojej, trudne pytanie. Z jednej strony fajnie by się spotkać z autorem, który już nie żyje (np. z Tolkienem lub Pratchettem), bo mogłabym spytać o ewentualne koncepcje na kolejne powieści, które się nigdy nie pojawiły, ale z drugiej strony chętnie poszłabym na kawę z jednym z moich ulubionych autorów - Eoinem Colferem. Powód jest jeden - dowiedzieć się więcej o jego książkach, inspiracjach i być może poznać kilka sekretów nigdy nie wyjawionych w jego powieściach o Artemisie Fowlu.

2. Możesz jeden raz użyć wehikułu czasu. Do jakiego roku/wieku się przenosisz i do jakiego państwa?
Do wiktoriańskiej Anglii. Długo myślałam nad tym pytaniem i choć korciłoby mnie cofnąć się do sporo starszych czasów, trudno byłoby się w niektórych takich sytuacjach odnaleźć człowiekowi płci pięknej, bo kobiety miały nie raz ciężko. Ale długie, ciężkie suknie z jakiegoś powodu mi odpowiadają.

3. Jakie jest miejsce, które chciałabyś koniecznie zobaczyć?
Nową Zelandię i Japonię, bo trzeba w końcu zobaczyć Śródziemie, a japońska kultura zawsze mnie fascynowała.

4. Ulubiona bajka z dzieciństwa?
Jak wyżej w podpunkcie piątym.

5. Wolisz kupować czy wypożyczać książki?
Kupować. Do bibliotek nie chodzę od lat i jeśli wypożyczam to raczej od rodziny i znajomych. Ale z tym pierwszym miewam niestety problemy i nie mogę się powstrzymać od kupna kolejnych pozycji mimo tego, że mam sporo na półkach do nadrobienia.

6. Jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość za 10 lat?
Mam nadzieję, że znajdę dobrą, satysfakcjonującą pracę, do której będę rano wstawać z uśmiechem na ustach. Chciałabym też sama udekorować dom (w większości książkami, oczywiście).

7. Najdziwniejsza książka, jaką czytałaś?
Hmm... Chyba wspomnę o "dziwności" nie w samej treści, ale bardziej w formacie. S. autorstwa Douga Dorsta i J.J. Abramsa to książka w książce. Mamy normalną treść powieści przeplataną rozmówkami dwóch ludzi, prowadzonymi na marginesach książki. Naprawdę niesamowita książka, którą trzeba przeczytać.

8. Gdybyś była superbohaterką, jaką miałabyś supermoc?
Super pytanie! Telekineza mi się czasem marzy. Dlaczego zostawiłam telefon na biurku? Teraz muszę się ruszyć z łóżka i przejść te mierne dwa metry. A z taką telekinezą jedna skupiona myśl i mam telefon w ręce. Tak, czyste lenistwo.
9. Ulubione zwierzę? Dlaczego właśnie to?
Lwy. Jakoś tak od dzieciństwa je lubiłam. Nadal mam ulubioną maskotkę lwa, oryginalnie nazwanego Lion, zdjęcia lwów w ramkach i ulubioną koszulką z lwim nadrukiem. A no i jeszcze moim znakiem zodiaku jest Lew, może to coś wyjaśnia?

10. Co byś zrobiła, gdybyś wiedziała, że został Ci tydzień życia?
Rozdałabym swój majątek (czyt. w większości książki) rodzinie i znajomym, zadzwoniłabym do kuzynki, z którą dawno nie rozmawiałam, spędziłabym czas z najbliższymi, pracę rzuciłabym bez namysłu i starałabym się robić tylko to, co mnie i najbliższym sprawiałoby przyjemność, by ten ostatni tydzień życia nie pamiętali jako tragedię, ale jako szczęśliwe chwile.

11. Ile książek liczy Twoja biblioteczka?
Przy ostatnim liczeniu 428, ale zaczęłam ją trochę przebierać i książki, które mnie już nie pociągają i których nie mam zamiaru czytać zaczęłam rozdawać lub przekazywać sklepom charytatywnym. Takie rozrzedzenie mnie niesamowicie ucieszyło, bo teraz na półkach mam tylko te pozycje, które sprawiają, że jestem niesamowicie szczęśliwa.

Tym razem nie nominuję. Obiecuję natomiast wrócić do regularnego blogowania. Nowe recenzje już się u mnie piszą, więc nie ma szans na kolejny zastój, prawda?

4 comments:

  1. Ooo, po takim czasie się doczekałam! :D Dzięki za odpowiedzi. Telekineza to coś dla mnie, człowieka hiperleniwego. xD No i zazdroszczę tylu książek. Ja mam blisko 200 i już nie mam na nie miejsca... xD

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dzięki za pytania, bardzo fajnie się na nie odpowiadało ;) Też nie mam na swoje już miejsca, co mnie właśnie zachęciło do rozdawania kilku pozycji ^^

      Delete