18/06/2015

27. Ulubione serie książkowe cz. 1


O tych popularnych seriach w stylu Zmierzch, Igrzyska Śmierci, Gra o Tron, Harry Potter, Wiedźmin czy Władca Pierścieni wszyscy wiedzą lub chociaż o nich słyszeli, więc porozmawiać z Wami chciałam dzisiaj o seriach, sagach i trylogiach nieco mniej znanych, ale, według mnie, równie wartościowych i ciekawych. Ulubione książki z dzieciństwa, do których nadal mam sentyment oraz te, które odkryłam względnie niedawno ale oczarowały mnie swoją treścią. 

Żeby było prościej pojęcie "seria" będę traktowała względnie luźno, bo dodam tu również książki, które kontynuacją wcale nie są, ale należą do produkcji jednego autora.
Ale nie będę ich tu jakoś szczegółowo recenzować. Chciałabym Wam tylko dać jakieś pojęcie o wspomnianej twórczości i dlaczego ją lubię. Trzy zdania mające Was przekonać, by po każdą serię sięgnąć!
No to zaczynamy...1. Artemis Fowl - Eoin Colfer
Młody geniusz z tendencją do megalomanii. Stoicki ochroniarz w staroświeckiej zbroi rycerskiej walczący z trollem, wróżki, centaury i śmierdzące krasnoludy cierpiące na kleptomanię. A narracja jest inteligentna, przepełniona humorem i sprawia, że każdą książkę połkniemy na raz.


2. 0-800 jeśli widziałeś, zadzwoń - Jenny Carroll
Nastolatka dostaje interesującą umiejętność gdy uderza w nią piorun. Niekończąca się przygoda i dreszczyk emocji, często wspomagane przez gangi motocyklistów. Autorka to, tak naprawdę, Meg Cabot.

3. Wrota - Milena Wójtowicz
Królewna wzbudzającej w grozę Twierdzy, która wcale nie chce być tą okropną wiedźmą, o której krążą plotki w królestwie. Ma w głowie Wrota do piekieł, które czasem się otwierają i wyskakują z nich przeurocze demony. Aha i jeszcze te Wrota z nią sobie czasem rozmawiają i zabierają jej kontrolę nad ciałem by szukać przygód, bo w Twierdzy im nudno.


4. Juliusz Verne - ogólna twórczość sci-fi
Pozornie normalne sytuacje nagle zamieniające się w nie z tej ziemi przygody. Niesamowite historie przeplatane ciekawymi wstawkami naukowymi i oryginalnymi, enigmatycznymi bohaterami. 20000 Mil Podmorskiej Żeglugi, W 80 Dni Dookoła Świata, Tajemnicza Wyspa, Podróż Do Wnętrza Ziemi i wiele, wiele więcej!


5. Dan Brown - ogólna twórczość thrillerów
Przygoda, walka z czasem, fascynujące wątki. Każda historia odbywająca się we wspaniałych, unikatowych miejscówkach (przykładowo Zwodniczy Punkt mamy na kole podbiegunowym) i nie tylko w towarzystwie Roberta Langdona! Zaskakujące rozwiązania historii, których niekoniecznie byście się spodziewali.

A Wy jakie mało popularne serie byście komuś polecili? Czytaliście któreś w wymienionych powyżej? Jeśli tak, co o nich myślicie? Jesteście fanami, jak ja, czy może niekoniecznie?

1 comment: